بهداشتی, وبلاگ

فواید اسباب بازی های موزیکال در کودکان

اسباب بازی های موزیکال

فواید اسباب بازی های موزیکال در کودکان

اسباب بازی های موزیکال در کودکان ، بازی کردن و تحرک در کودکان در دوره های سنی مختلف به خصوص در کودکی یکی از تاثیرگذار ترین موارد در رشد شخصیت ، رشد ذهنی و مهارت های حرکتی کودک می باشد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گستردگی انواع مختلف اسباب بازی و تاثیر آن بر کودکان باید حساسیت بیشتری در انتخاب اسباب بازی ها برای کودکان به خرج دهیم چرا که کودک در جریان بازی پرورش فكري، عاطفي و جسمي و اجتماعي مي يابد زیرا بازی راهی برای ابراز و نشان دادن احساسات است و باعث تخلیه فشار و استرس‌های عصبی کودک می‌شود.

اسباب بازی های موزیکال

در این میان اسباب بازی های موزیکال دسته و بخش بزرگی از اسباب بازی ها را در میان کودکان تشکیل می دهد.

قطار و یا ماشینی که در حین حرکت آهنگ پخش می کند، عروسکی که با فشردن دکمه ی آن موسیقی شادی اجرا می شود، گیتار های کوچک و … در دسته اسباب بازی های موزیکال قرار می گیرند.

امروزه تحقیقات نشان داده استفاده از این اسباب بازی های موزیکال و موسیقی در سنین کم سبب رشد ذهنی کودک شده و سبب سازماندهی دستگاه اعصاب مرکزی کودکان  می شود.

در زیر بخشی از مهم ترین فواید اسباب بازی های موزیکال در کودکان را برای شما آورده ایم

  • کمک به رشد بهتر مغز

پس از هفته پنجم بارداری مغز نوزاد شروع به رشد می کند استفاده از موسیقی از همین دوران سبب رشد و توسعه بهتر مغز شده و استفاده از  اسباب بازی های موزیکال در دوران کودکی و سال های ابتدایی کودک سبب رشد ذهن کودک در زمینه های تکلم و صحبت کردن، استدلال و حل مسئله می شود.

  • کاهش فشار های عصبی و استرس

تحقیقات در زمینه رشد در آمریکا نشان داده است خواندن آهنگ های مورد علاقه کودکان به عنوان لالایی و یا توسط اسباب بازی ها سبب ایجاد آرامش بیشتر در بین کودکان می شود.

  • تقویت حافظه

حافظه انسان می تواند از طریق موسیقی ( ملودی، ریتم و هارمونی و …) رشد و تقویت شود، لذا بازی با اسباب بازی های موزیکال و شنیدن موسیقی در دوران کودکی سبب تقویت حافظه کودک می شود.

  • افزایش اعتماد به نفس

هنگامی که کودک با اسباب بازی های موزیکال سرگرم می شود و شروع به نواختن آن می کند و مورد تشویق والدین و یا اطرافیان خود قرار می گیرد باعث می شود تا به شکل غیر مستقیم اعتماد به نفس او بیشتر شود.

  • رشد مهارت های شنیداری

صدا های مختلف در موسیقی مانند بم ، بالا، زیر، سریع و یا آهسته سبب تقویت مهارت های شنیداری کودک می شود چرا که ذهن کودک این صدا های مختلف را تجزیه و نحلیل می کند.

  • افزایش تمرکز

موسیقی سبب تحریک کودک برای دقت بیشتر به صدا، ملودی، آهنگ و … می شود لذا سرگرم شدن با این نوع اسباب بازی های موزیکال و موسیقی سبب افزایش تمرکز در کودک می شود.

شما می توانید اسباب بازی های موزیکال مورد نظر خود را در شکل های مختلف و جذاب و با کیفت از طریق لینک زیر از فروشگاه نی نی پارسه تهیه کنید.

اسباب بازیهای موزیکال نی نی پارسه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *